Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modeláží nehtů si zkrášlíte své ruce a budete mít z nich radost, kterou uvidí i Vaše okolí. I když máte nehty zdeformované (nemocí, úrazem) anebo okousané, určitě se i v tomto případě vyplatí vyzkoušet modeláž nehtů, ať gelovou modeláž bez tipů anebo gelovou modeláž s tipy. Nabízím Vám přes 80 fotek mých prací, které najdete pod tlačítkem "fotogalerie". Věřím, že každá z Vás si vybere tu "svou".
U modeláže nehtů si sama vyberete tvar, barvu a svůj styl. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Koukněte se na naše nové stránky:
www.modelaznehtupraha.cz

Gelové nehty
Z vlastní zkušnosti doporočujeme modeláž gelových nehtů. Gelové nehty vypadají přirozeně a výsledek této modeláže nehtů je efektivnější.

Po úpravě gelových nehtů se vám zvedne sebevědomí a zvýrazní se vaše osobnost. Váš osobní styl se promítá nejen do oblékání, líčení, ale i do úpravy nehtů.
Každá žena si může zvolit přesně takový styl, který jí vyhovuje a sedí (zvolit materiál a délku nehtů, tvar nehtu, styl úpravy a samozřejmě barvu finálního nalakování a doplnění ozdobami).

Péče o nehty
Aby ruce a nehty vypadaly vždy krásně, musíte o ně pečovat. Suché pokožce rukou dopřejte jemný peeling, masáž, výživu v podobě masek na ruce a nehty (stačí aplikace jednou týdně) a často používejte jemný krém na ruce a nehty.
Můžete vyzkoušet i parafinový zábal, pokožka se po ní viditelně zjemní a ruce v krátké době získají krásný a upravený vzhled.
Míváte-li často studené ruce, trpíte zřejmě špatným krevním oběhem, proto vyzkoušejte masáže. Začněte masáž u konečků prstů a krouživými pohyby postupujte k zápěstí. Takto promasírujte každý prst 3-4krát a pak přejdetě k tzv. roztírání rukou (můžete použít olejíček).

Nejžádanější úpravy nehtů - modeláž nehtů - gelové nehty
Klientky si rády nehty zdobí bez ohledu na věk. Největší zájem je o květinové vzory. Mohou se zdobit podle ročních období, podle události (svatba, ples apod.) a zajímavým efektem je tzv. 3D efekt, kdy např. kytičky v naneseném gelu jakoby „plují“. I do zdobení nehtů se promítají aktuální trendy, ale je důležité, aby vám zvolený styl slušel, aby typově seděl k vaší osobnosti.
Zdobení nehtů je třeba přizpůsobit i povolání – ne vždy je vhodné pestré a nápadné zdobení nehtů. Jsou také typy žen, které chtějí působit co nepřirozenějším dojmem. Je důležité, abyste se cítila sama sebou a neměla pochybnosti, zda vám to sluší či nikoliv.
Záleží u modeláže nehtů na věku?
U modeláže nehtů věk určitě hraje roli. Ženy do 30 let volí nejčastěji francouzskou modeláž nehtů. Ženy starší volí jemné pastelové tóny a v období plesové sezony vevodí barva červená.
Nejpopulárnějším tvarem nehtů jsou rovné špičky, starší ženy by měli volit nehty se špičkou spíše zakulacenou. Správná volba tvaru nehtů vám může změnit vzhled rukou, zejména prodloužit prsty. Nechte si poradit od nehtové designérky.
Proč volit modeláž nehtů?
Modeláž nehtů je doporučována z důvodu estetického a z důvodu slabých a lámavých přírodních nehtů. Pěstěné ruce a nehty jsou vaší vizitkou a pokud nemáte od přírody krásné nehty a chcete to změnit, volte modeláž nehtů. Během pár hodin vám manikérka či nehtová designérka může několika způsoby a technologiemi nehty prodloužit a zpevnit.
Druhy modeláže nehtů
Nejznámější a nejpoužívanější je akrylová a gelová technologie prodlužování nehtů. Výsledkem jsou pevné a přirozeně vypadající nehty.
Akrylové nehty - modeláž nehtů
Výhodou akrylových nehtů je, že rychle tvrzené nehty jsou pevnější. Naopak nevýhoda je, během práce budete cítit nepříjemný silný zápach a jsou možné i alergické reakce (nedivte se, že manikérka použije roušku). V dnešní době jsou ale materiály čím dál šetrnější k našemu zdraví a již existují i akryly bez zápachu a bezprašnou technologií. Akryl se nehodí pro slabé a měkké nehty.
Gelové nehty - modeláž nehtů
Gelové nehty jsou pružné, tenčí a pro váš vlastní nehet částečně prodyšné. Vzhled gelových nehtů je více přirozenější než u akrylu. Současné gelové systémy na modelování nehtů jsou vyrobené bez kyselinových materiálů a to dává možnost dlouhodobého nošení bez neblahého vlivu na zdraví.
Gelové nehty napořád?
Umělé nehty se musí po první modeláži doplňovat. Častost doplnění je u každé zákaznice individuální, záleží na rychlosti růstu vašeho nehtu, ale je to zhruba co 3-4 týdny. Po první modeláži mohou vaše nehty růst rychleji – při modeláži dochází zároveň k masáži prstů, což růst podporuje.

Gelová technika krok za krokem - modeláž nehtů
Gelové nehty se mohou aplikovat na jakoukoliv velikost i tvar nehtu. Gelové nehty se tvoří nanášením vrstev gelu na přírodní nehty. Vzájemně se spojí a ztvrdnou v pevný nehet. Nehty tuhnou působením ultrafialového světla v UV lampě. Mezi umělými nehty mají gelové nehty nejpřirozenější vzhled – vypadají jako vaše vlastní, jen jsou delší a pevnější a lak na nich vydrží opravdu dlouho. Gelové nehty vám ušetří spoustu času v péči o pěstěné ruce.Prvním krokem je dezinfekce, odmaštění a zdrsnění nehtů a následné nalepení plastových tipů a jejich přepilování.
Poté se na nehty nanáší PRIMER (tekutina, zvyšující přilnavost materiálu). Na takto připravený nehet se nanáší první vrstva gelu (base) a vytvrdí se v UV - lampě na 2 minuty.
Následuje druha silnější vrstva tzv. modelovacího gelu. Během nanášení této vrstvy tvarujeme C-oblouk (zesilujeme stresovou zónu) a opět vytvrdíme v UV-lampě na 2 minuty.
Poté manikérka vypiluje požadovaný tvar a odpráší nehty.
Nanesení třetí fáze gelu na lesk obnáší opět vytvrzení v UV-lampě.
Modeláž nehtů je v tomto okamžiku hotová a může se přistoupit k lakování či jinému druhu zdobení nehtů.
V dnešní době je spousta druhu zdobení nehtů: malování, akvarijní efekt (plovoucí zdobení v gelu), pirsing, 3D zdobeni a jiné.
Hrozí při modeláži nehtů riziko?
Riziko při modeláži hrozí v případě, že jej provádí laik nebo nejsou dodržována některá pravidla. Nebezpečím je hlavně pilování a zdrsňování samotného nehtu při první aplikaci (případně při úpravách, kdy se nehet ulomil a musí být nahrazen novým). Zdrsnění povrchu nehtu musí být prováděno jemně, opatrně, nesmíte pociťovat bolest.
Poškození nehtové ploténky při modeláži
Stačí opravdu chvilička a nehet je k aplikaci připraven, proto navštěvujte speciálně vyškolené manikérky a designérky, nesnažte se o provádění nehtové modeláře doma či u kamarádky, která to „umí“.
Může se stát, že si poškodíte nehtovou ploténku a narušíte celý nehet, mohou se vyskytnou i plísně a léčba je velmi bolestivá. Při správně provedené modeláži a následném doplnění je přírodní nehtová ploténka v pořádku – není výrazně ztenčená nebo poškozená.

Kdy nepodstupovat modeláž nehtů?
Trpíte-li plísní nebo kandididou.
Léčíte-li se antibiotiky a chemoterapiemi.
Těsně po provedení neodborné manikúry během které byla poškozena kutikula.

Gelové nehty bez tipů Gelové nehty bez tipů

Gelové nehty Gelové nehty

Akrylové nehty Akrylové nehty

Permanentní francie Permanentní francie

Potažení nehtů Potažení nehtů

Japonská manikúra Japonská manikúra

Manikúra Manikúra

 

Náhledy fotografií ze složky gelove nechtiky